ENDİKASYONLAR

Negatif basınçlı yara terapisi ciddi yaralarda hızlı ve etkin bir iyileşme süreci için gerekli yara ortamını sağlamaktadır.

KONTRENDİKASYONLAR

Nekrotik dokulu yaralar, terapi edilmemiş osteomiyelit,
açıktaki arterler, venlerde kontrendikedir.

EPICURE

EPİCURE, tüm akut, kronik yaraların ve yanık yaralarının, dünyaca kabul görmüş “Negatif Basınçlı Yara terapisi” prosedürlerine uygun kullanılmak üzere tasarlanan bir cihazdır. Tasarımına uygun olarak üretilen pansuman setleri ve toplama kaplarıyla birlikte, yara yatağında istenen ortamı sağlayarak, hızlı ve etkin iyileşmeyi sağlar.

EPİCURE


DİL SEÇENEĞİ

Ayrıca kompakt vakum terapi cihazı segmentinde dokunmatik 5’’ ekrana sahip tek cihazdır. Türkçe ve İngilizce lisan tercihi bulunmaktadır.

ANLIK DEĞER GÖSTERGESİ

Uygulanmakta olan terapiye ilişkin anlık basınç değeri ve terapi süresi çalışma ekranından takip edilebilir.

KAYIT ÖZELLİĞİ

Geçmiş tedavilere ilişkin bilgilere (tedavi modu, basınç değeri, başlangıç - bitiş tarihleri, alarm kayıtları) terapi kayıt menüsünden ulaşılabilir ve mini usb girişinden harici belleğe aktarılabilir.

KOLAY KULLANIM

Bu özellikler kolay anlaşılır arayüzlerle cihaz kullanımını kolaylaştırmanın yanı sıra hekimlere daha geniş bir terapi spektrumu sunmaktadır.Negatif Basınçlı Yara terapisi EPİCURE

Cihaz 93/42/AT, 93/42/EEC tıbbi cihaz yönetmeliği kapsamında, EN ISO 13485-2012 direktifleri doğrultusunda üretilmiş, CE 2292 belgesine sahiptir.

RENKLİ 5" TFT DOKUNMATİK EKRAN
3 ADIMDA TERAPİ BAŞLANGICI
DÜŞÜK SES SEVİYESİ
UZUN PİL ÖMRÜ
GECE MODU
DETAYLI GEÇMİŞ TERAPİ KAYITLARI
(TERAPİ SAAT & TARİH BİLGİLERİ)
AÇIKLAMALI, SESLİ VE
GÖRSEL UYARI
ANLIK VAKUM
DEĞER GÖSTERGESİ
SÜREKLİ VAKUM TERAPİ

SÜREKLİ VAKUM TERAPİ

Sürekli vakum terapi, yara pansumanına terapi süresi boyunca sabit bir değerde vakum uygulayarak iyileşmeyi destekleyen Terapi yöntemidir. Cihaz, hekim tarafından öngörülen vakum değerine ayarlanır ve Terapi bitirilinceye kadar yara pansumanını belirlenen negatif basınç değerinde tutar.

ARALIKLI VAKUM TERAPİ

ARALIKLI VAKUM TERAPİ

Aralıklı vakum terapi, adından da anlaşılabileceği gibi, yara pansumanına belirlenen zaman aralıklarında negatif basınç uygulanan Terapi yöntemidir. Terapi başlatılmadan önce Terapi için belirlenen vakum değeri, vakum uygulama süresi ve bekleme süresi girilerek cihaz çalıştırılır. Cihaz, Terapi bitirilinceye kadar vakum uygulama ve bekleme döngüsünün belirlenen sürelere göre tekrarlanmasını sağlar.

DUAL VAKUM TERAPİ

DUAL VAKUM TERAPİ

Dual vakum terapi, yara pansumanına iki farklı değerde vakum uygulanan Terapi yöntemidir. Terapi başlatılmadan önce uygulanacak yüksek ve düşük vakum değerleri ve uygulanacakları süreler girilerek cihaz çalıştırılır. Cihaz, Terapi bitirilinceye kadar belirlenen süreler dahilinde yüksek vakum – düşük vakum döngüsünün tekrarlanmasını sağlar.

EPİTHERA